Polskie Towarzystwo Medycyny Informacyjnej i Energetycznej PTMIE

Polskie Towarzystwo Medycyny Informacyjnej i Energetycznej PTMIE


Nie ma nic silniejszego od idei, której czas nadszedł.

Victor Hugo

Polskie Towarzystwo Medycyny Informacyjnej i Energetycznej PTMIE założone zostało w Poznaniu na początku maja 2019 przez Dobrosławę Kwiatkowską, pomysłodawczynię i prezes PTMIE oraz dzięki zaangażowaniu kilku innych osób zarówno z powyższego obszaru, jak i z obszaru medycyny akademickiej oraz przy życzliwym wsparciu prezesa niemieckiego stowarzyszenia medycyny informacyjnej i energetycznej DGEIM, dr hab. Hendrika Treuguta.

Intencją, która przyświecała pomysłodawczyni Stowarzyszenia, która od kilku lat prowadzi w Poznaniu gabinet medycyny informacyjnej i energetycznej, było stworzenie platformy dla lekarzy i terapeutów z tego obszaru służącej wymianie wiedzy i doświadczeń oraz informującej rzetelnie o wszystkim, co medycyna informacyjna i energetyczna ma do zaproponowania. Na podobieństwo stowarzyszeń tego typu w innych krajach pragniemy profesjonalnie wspierać pozytywny wizerunek medycyny informacyjnej i energetycznej dzięki współpracy z terapeutami i lekarzami z całego świata, którzy mają rzetelne podstawy, wiedzę i doświadczenie oraz czystą intencję towarzyszenia drugiemu człowiekowi w drodze do uzyskania zdrowia i równowagi. POLSKIE TOWARZYSTWO MEDYCYNY INFORMACYJNEJ I ENERGETYCZNEJ PTMIE zostało oficjalnie zarejestrowane w KRS dnia 25.07.2019.

„Medycynę informacyjną i medycynę energetyczną, (energy medicine) należy rozumieć jako integralną część medycyny komplementarnej i alternatywnej (complementary and alternative medicine CAM), która, bazując na holistycznym ujęciu człowieka, stanowi uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, a nie jej przeciwieństwo” – powiedział prezes niemieckiego towarzystwa medycyny informacyjnej i energetycznej DGEIM, dr hab. Hendrik Treugut. Jest to założenie kluczowe. Tylko uwzględniając wszystkie dziedziny medycyny i obdarzając każdą z nich szacunkiem, jesteśmy w stanie jako pacjenci czerpać z każdej z nich wymierne korzyści, a jako lekarze i terapeuci możemy współpracować dla dobra ludzi, którym towarzyszymy, traktując każdego jako całość, a nie sumę poszczególnych części, rozpatrywanych w oderwaniu od reszty.

  1. Międzynarodowa Konferencja Medycyny Informacyjnej i Energetycznej w Polsce, Poznań, 11. stycznia 2020

Marcus Schmieke rozpoczynając swoją prelekcję na zorganizowanej 11. stycznia 2020 w Poznaniu przez PTMIE 1. Konferencji Medycyny Informacyjnej i Energetycznej powiedział, iż jest to wydarzenie historyczne. W istocie, sukces naszego przedsięwzięcia przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Swoją obecnością zaszczyciło nas 300 uczestników z Polski i zza granicy. Mieliśmy zaszczyt gościć następujących prelegentów: prof. Jan Rak (Czechy/Finlandia), dr Serge Kernbach, dr Folker Meissner (Niemcy), lek. med. Ewa Bartusch (Polska/Niemcy), Markus Schmieke (Niemcy), Akiko Stein (Japonia/Niemcy), Agnieszka Błaszczyk (Polska) i Dobrosława Kwiatkowska (Polska).

2. Konferencja Medycyny Informacyjnej i Energetycznej w Polsce, Poznań, 25. czerwca 2022

Aby tegoroczna konferencja była dla jej uczestników wartościowym i inspirującym doświadczeniem jak i zaproszeniem do pogłębienia tego fascynującego obszaru jakim jest medycyna energetyczna i informacyjna, dołożyłyśmy wszelkich starań, by zaproponować Państwu doświadczony i międzynarodowy zespół prelegentów, wśród których wystąpią autorytety na skalę światową.

link do biletów:

https://evenea.pl/pl/wydarzenie/2-Konferencja-PTMIE-Poznan-25-06-2022

PRELEGENCI:

Prof. Gerald Pollack (USA) – jest naukowcem na Uniwersytecie Washingtona w Seattle, gdzie prowadzi laboratorium badawcze. Karierę naukową rozpoczął w 1968 r. w obszarze inżynierii biomedycznej. Światową sławę i uznanie przyniosły mu przełomowe badania dotyczące 4. stanu skupienia wody (EZ water), czym zajmuje się od około 20 lat. Prof. Pollack prowadzi instytut nauk interdyscyplinarnych Institute for Venture Science, jest pomysłodawcą i przewodniczącym dorocznej Międzynarodowej Konferencji dot. Fizyki, Chemii i Biologii Wody, zwanej na całym świecie water conference. Otrzymał wiele wyróżnień m.in. Pierwszą Pokojową Nagrodę im. Masaru Emoto, Emoto Peace Prize oraz tytuł Honorowego Członka Rosyjskiej Akademii Nauk. Prof. Gerald Pollack jest uznanym i chętnie zapraszanym mówcą na konferencjach i sympozjach naukowych na całym świecie. Jego otwarte interdyscyplinarne spojrzenie na rzeczywistość, a szczególnie wodę, oraz odważna postawa w poszukiwaniu odpowiedzi wykracza poza obecny paradygmat. Prof. Pollack jest również redaktorem naczelnym multidyscyplinarnego magazynu naukowego WATER oraz autorem uznanych na całym świecie książek o dotąd nieznanych właściwościach wody, m.in. The Fourth Phase of Water (2013), and Cells, Gels, and the Engines of Life (2001).

Dr Beatrice Milbert (Francja / Szwajcaria) – lekarka medycyny akademickiej, specjalizuje się w chorobach zakaźnych, tropikalnych, a także w akupunkturze, homeopatii i ziołolecznictwie oraz przede wszystkim boreliozie. Wielokrotnie występowała na międzynarodowych konferencjach prezentując swoją bogatą wiedzę w zakresie otaczającego nas środowiska elektromagnetycznego, medycyny kwantowej, boreliozy i jej powiązań z chorobami neurodegeneracyjnymi. Dr Milbert współpracuje z największymi badaczami XXI wieku m.in. z laureatem Nagrody Nobla, prof. Luc’iem Montagner, jest również autorką wielu publikacji naukowych, m.in. książki Trésor des plantes médicinales (2019).

Prof. Jan Rak (Czechy) – jest fizykiem jądrowym i kwantowym, profesorem na Uniwersytecie Jyvaskyla w Finlandii. Przez wiele lat prof. Rak był kierownikiem projektu Alice fińskiej grupy badawczej w największym na świecie akceleratorze cząstek, Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN w Szwajcarii. Głównym przedmiotem badań prof. Jana Raka jest teoria relatywistycznego pola kwantowego. Prof. Rak jest zafascynowany światem niejasnych zachowań cząstek subatomowych, ponad to odkrywcą wielu interesujących powiązań między fizyką kwantową a światem duchowości oraz ludzką świadomością.

Marcus Schmieke (Niemcy) – fizyk i filozof, wizjoner, autor ponad 20 książek na temat połączenia umysłu i materii oraz innych duchowych i naukowych tematów, które zostały przetłumaczone na kilka języków, założyciel Instytutu Badań nad Świadomością Egzystencjalną, ECR Institute, w 2007 roku, na podstawie prac Burkharda Heima, rosyjskiego fizyka Nikołaja Kozyriewa i innych naukowców, Marcus Schmieke opracował słynną na całym świecie technologię TimeWaver, i tym samym po raz pierwszy zastosował technologię pola informacyjnego w praktyce, jest też twórcą urządzenia medycznego HEALY do terapii mikroprądami o szerokim spektrum częstotliwości.

Renata Keller (Niemcy / Szwajcaria) – niemiecka reżyserka aktywna od 30 lat w niemiecko-języcznym obszarze kultury i sztuki. Absolwentka Londyńskiego University of Arts oraz Wydziału Filmów Dokumentalnych. W centrum jej zainteresowania znajduje się głównie tematyka filozoficzna i duchowa oraz dotycząca rozwoju i roli kobiet we współczesnym świecie. Jest reżyserem filmów Why Women Need to Climb Mountains (2016) oraz True Healing Arises in Freedom (2019). Ponad to Renata Keller jest autorką fimu In the Fire of Dancing Stillness (tłum. W ogniu tańczącej ciszy), którego bohaterką jest Vimala Thakar, słynna filozofka, wizjonerka i nauczycielka duchowa z Indii (przyjaciółka J. Krishnamurti), której nauki o świadomości i istocie człowieczeństwa ponad wszelkimi podziałami stanowią wyjątkową wartość szczególnie w dzisiejszych czasach. Projekcja tego filmu (z polskimi napisami) będzie ostatnim punktem 2. Konferencji Medycyny Informacyjnej i Energetycznej 25.06.2022 w Poznaniu.

Jan Fredrik Poleszynski (Norwegia) – jest założycielem i współwłaścicielem Uno Vita AS oraz dyrektorem i terapeutą Kliniki Medycyny Zintegrowanej w Kjelsås w Oslo, w której stosowane są nowoczesne metody leczenia m.in. impulsy elektromagnetyczne (PEMF) i mikroprądy o szerokim spektrum częstotliwości oraz szereg innych, które wspomagają naturalne procesy regeneracji organizmu. Jego klinika jest jedyna w swoim rodzaju w Norwegii oferująca medyczne metody przyszłości, oparte na energetyce i medycynie zintegrowanej. J. F. Poleszynski jest autorem słynnego Deep Cycle (Głębokiego Cyklu) – grupy programów do terapii częstotliwościami znanego z TimeWaver Frequency i HEALY.

dr. med. Eugen Winschewski (Niemcy) – lekarz medycyny akademickiej, specjalista ortopeda, specjalizuje się w leczeniu przewlekłych i bolesnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, zajmuje się również chiropraktyką (terapia manualna), fizykoterapią i balneologią, leczeniem naturopatycznym oraz akupunkturą, a od 1996 roku prowadzi własną praktykę w Bad Kreuznach, terapeuta IC FDM. Specjalista medycyny energetycznej – od ponad 20 lat zajmuje się elektroakupunkturą, metoda Prognos, ponad to od 15 lat diagnostyką i terapią za pomocą NLS, oraz przy użyciu systemu Oberon i systemu analizy dźwięku SFA wg. dr Heinena, a także specjalizuje się w nowatorskich metodach wizualizacyjno- świadomościowych. Eugen Winschewski jest Członkiem Zarządu Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Informacyjnej i Energetycznej DGEIM.

Dobrosława Kwiatkowska – absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii, Filologii Germańskiej i Public Relations oraz 2-letniego programu kształcenia dla lekarzy i terapeutów Healing Medicine w Instytucie Medycyny Integralnej dr. K.D. Platsch’a (Niemcy). Certyfikowana terapeutka medycyny informacyjnej i mikroprądami o szerokim spektrum częstotliwości ( TimeWaver Med / Pro, Frequency, DoubleWave, Healy) oraz wykładowczyni międzynarodowej TimeWaver Academy. Prowadzi gabinet terapii holistycznych Healing Fields w Poznaniu, gdzie towarzyszy ludziom w drodze do uzyskania zdrowia i równowagi na wielu płaszczyznach. W centrum jej uwagi leży wielowymiarowość natury ludzkiej i rzeczywistości oraz znaczenie percepcji, relacji i duchowości dlajakości życia człowieka. Członkini niemieckich towarzystw medycyny informacyjnej i energetycznej DGEIM i DAEMBE oraz założycielka i prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Informacyjnej i Energetycznej PTMIE.

DATA I MIEJSCE KONFERENCJI:
25 czerwca 2022r., Hotel Mercure Centrum, Poznań

CZAS TRWANIA:
8:30-20.00, rejestracja od 7.30

BILETY:
Cena: 350 zł

W cenie: konferencja, materiały, tłumaczenie wykładów obcojęzycznych, napoje w przerwach.

Wszystkich zajmujących się medycyną informacyjną lub energetyczną, bądź sympatyków tego obszaru, którzy mają ochotę dołączyć do naszego stowarzyszenia zapraszamy serdecznie do kontaktu mailem:

d.kwiatkowska@ptmie.pl

error: Uwaga: Kopiowanie zabronione